تبلیغات
روضه رضوان - ادله بر وجود حضرت مهدی؟!

روضه رضوان - ادله بر وجود حضرت مهدی؟!

همیشه در پناه اهل بیت باشید

همیشه در پناه اهل بیت باشید

روضه رضوان - ادله بر وجود حضرت مهدی؟! همیشه در پناه اهل بیت باشید

سلام وقت بخیر:

همه ی شیعیان معتقد هستند حضرت مهدی متولد شده است بر خلاف بعضی از علمای اهل سنت که می گویند هنوز متولد نشده است.

ولادت حضرت مهدى(علیه السلام) هر چند به دلایلى مخفیانه صورت گرفت و باعث شد تا عده‌اى آن را انكار كنند؛ اما شیعه براى اثبات ولادت آن حضرت، ادله فراوانى اقامه كرده است که به چند مورد به صورت کوتاه اشاره می کنم.

1- خبر دادن امام عسكرى(علیه السلام) از ولادت مهدى.

امام حسن عسكرى(علیه السلام) در روایات فراوانى، براى یاران ویژه، به ولادت فرزند خود تصریح كرده است. احمد بن اسحاق مى‌گوید: از امام عسكرى(علیه السلام) شنیدم كه مى‌فرمود: «سپاس از آن خدایى است كه مرا از دنیا نبرد تا آنكه جانشین مرا به من نشان داد.او از نظر آفرینش و اخلاق شبیه‌ترین مردم به رسول خدا است.خداى تعالى او را در غیبتش حفظ فرماید؛ سپس او را آشكار كند.او زمین را از عدل و داد آكنده سازد؛همچنان‌كه مملو از جور و ستم شده باشد»(1).

2- خبر حكیمه(عمه امام عسكرى علیه السلام) از ولادت آن حضرت:

حكیمه دختر امام جواد(علیه السلام) و عمه امام حسن عسكرى(علیه السلام)، از زنان والا مقام نزد امامان(علیهم السلام) بوده است. وى به دستور مستقیم امام عسكرى (علیه السلام)، در شب ولادت حضرت مهدى (عجّل اللّه تعالى فرجه الشریف) حضور داشت و بخش فراوانى از روایات ولادت آن حضرت، از سوى این بانوى بزرگوار نقل شده است.

3- خبر نسیم و ماریه(خادمان بیت امامت):

ایشان دو تن از خدمتگزاران بیت شریف امامت بوده‌اند و از روایات استفاده مى‌شود كه آنان در شب ولادت در خانه امام عسكرى(علیه السلام) حضور داشته‌اند.

4- گزارش عده فراوانى از بزرگان شیعه:

موارد فراوانى از سخنان شیعیان و اصحاب ائمه(علیهم السلام) در دست است كه در آن،خبر از دیدن آن حضرت پس از ولادت به چشم مى‌خورد.

5- گزارش برخى از دانشمندان اهل سنّت از ولادت آن حضرت:

اغلب اهل سنّت- آن‌گونه كه شیعه باور دارند- اعتقادى به تولد مهدى موعود ندارند؛ اما دانشمندانى چند از ایشان علاوه بر تصریح و یا اشاره به ولادت آن حضرت در سال 255 هجری‌ او را همان موعود مورد اشاره در كلام پیامبر اكرم(صلّى اللّه علیه و اله) دانسته‌اند.

التماس دعا

1- كمال الدین و تمام النعمة،ج 2،ص 408،ح 4.

 
طبقه بندی: مذهبی، 

تاریخ : دوشنبه 11 اردیبهشت 1396 | 11:29 ق.ظ | نویسنده : علی اسماعیلی | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.