تبلیغات
روضه رضوان - بسم الله گفتن را هیچگاه فراموش نکن؟!

روضه رضوان - بسم الله گفتن را هیچگاه فراموش نکن؟!

همیشه در پناه اهل بیت باشید

همیشه در پناه اهل بیت باشید

روضه رضوان - بسم الله گفتن را هیچگاه فراموش نکن؟! همیشه در پناه اهل بیت باشید

سلام وقت بخیر:

در حالات سید مرتضی علم الهدی نقل شده است که او روزها در شهر کاظمین درس داشت و عده ای از اطراف برای شرکت در دروس او می آمدند یک نفر از شاگردان او  که منزلش در بغداد بود برای درک محضر سید ناچار بود از دجله عبور کند و چون پلی که مخصوص عبور و مرور بود را دیر باز می کردند صبحها دیر به درس می رسید. قضیه را برای سید گفت. سید به حالش ترحم کرد و در کاغذی چیزی نوشت و آن را در پارچه ای بست و به او داد و فرمود از فردا صبح زود پا بر روی آب بگذار و از دجله عبور کن و سر وقت در مجلس درس حاضر شو.

این شخص طبق دستور سید عمل و با اعتقاد به فرمایش استاد از آب رد شد حتی پای او هم خیس نشده بود چند روزی به همین ترتیب عمل کرد.

یک روز کنجکاو شد که استاد درون این کاغذ چه نوشته است. کاغذ را باز کرد و دید استادش فقط نوشته «بسم الله الرحمن الرحیم» اینجا جهالت او را گرفت و با کوتاه بینی و کوچکی نظر گفت: عجب! این همان بسم الله خودمان است. این بار تا آمد پا را بر روی آب گذاشت دید پایش فرو رفت و در حال غرق شدن است. مجبور شد تا صبر کند تا پل ارتباطی را باز کند و برای همین دیر به درس رسید. سید از او پرسید چه شد امروز دیر آمدی؟ جریان را گفت: استاد فرمود: چون اهمیت بسم الله در نزد تو کم شد اثرش را از دست داد.

پس باید توجه داشت که انکار کردن اثر بسم الله از کوچکی اندیشه است چشم و گوش ما را اسباب مادی پرکرده است و نمی توانیم درک کنیم که اسباب معنوی بیشتر و بهتر ممکن است کار کن باشد. (1)

1- بر گفته از کتاب بهشت جاودان استاد دستغیب ص 363.

التماس دعا.
طبقه بندی: اخلاق،  مذهبی، 

تاریخ : چهارشنبه 10 خرداد 1396 | 09:53 ب.ظ | نویسنده : علی اسماعیلی | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.