تبلیغات
روضه رضوان - رفتار غلط ناشی از باور غلط است؟!

روضه رضوان - رفتار غلط ناشی از باور غلط است؟!

همیشه در پناه اهل بیت باشید

همیشه در پناه اهل بیت باشید

روضه رضوان - رفتار غلط ناشی از باور غلط است؟! همیشه در پناه اهل بیت باشید

سلام وقت بخیر:

عمده رفتارهای غلط ناشی از باورهای غلط است. یکی از این باورهای غلط تعریف غلط از مهریه است. که بیشتر افراد مهریه را یک پشتوانه می‌دانند چون فکر و حرفش غلط است درنتیجه جلسه مهریه هم غلط است چون در آن جلسه دنبال چونه زنی است دنبال این است که تعداد سکه‌ها را بالا ببرد. و

اما چون مهریه هدیه‌ای اجباری است از طرف داماد به عروس که خداوند هم این هدیه را اجباری کرده است آن‌وقت اگر این مهریه را به‌عنوان هدیه نگاه کنیم هدیه گرفتن و هدیه دادن ادب دارد. ادب کسی که هدیه می‌دهد این است که سخاوتمندانه باشد و با توانایی داماد سازگار باشد. و خارج از ادب است که فرد توانایی داشته باشد و بخل بورزد.

ادب هدیه گرفتن هم این است که تشکر کنیم از کسی که به ما هدیه می‌دهد.

اما در بحث مهریه چون باور ما غلط است که درنتیجه منجر به رفتار غلط می‌شود بر اینکه مهریه پشتوانه‌ای است برای دخترم شروع به چونه زنی می‌کند و این چقدر بی‌ادبی و بی‌تربیتی است که شما فرض کنید کسی برای شما هدیه‌ای آورده است و شما بگوید کم است. نظر شما درباره‌ی این آدم چیه؟ وقتی برای شما هدیه آورده است بگوئید کم است.

پیامبر فرمود: «مهریه هدیه است و ادب هدیه را رعایت کنید».

ولی این خانم می‌گوید مهریه پشتوانه است!

در زمان جاهلیت دخترها را خریدوفروش می‌کردند اسلام آمد و این رسم غلط را از بین برد و گفت دختر کالا نیست بلکه پسر موظف است در شروع زندگی یک هدیه‌ای به دختر بدهد و کسی هم که این قانون هدیه اجباری را گذاشته فرمود مهریه را سبک بگیرید.

موفق باشید.تاریخ : پنجشنبه 8 تیر 1396 | 12:40 ق.ظ | نویسنده : علی اسماعیلی | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.