تبلیغات
روضه رضوان - فرق زیارت خانه خدا و امام حسین(علیه السلام)

روضه رضوان - فرق زیارت خانه خدا و امام حسین(علیه السلام)

همیشه در پناه اهل بیت باشید

همیشه در پناه اهل بیت باشید

روضه رضوان - فرق زیارت خانه خدا و امام حسین(علیه السلام) همیشه در پناه اهل بیت باشید

وهابی‌ها عمل صحابه را حجت می‌دانند و صحابه به کسی می‌گویند که محضر رسول خدا (صلی‌الله علیه و آله) را درک کرده باشد. فاطمه زهرا (سلام‌الله علیها) یکی از آن صحابه است پس باید عمل حضرت فاطمه حجت باشد و به آن عمل کنند ولی نه‌تنها به روش و سیره او عمل نمی‌کنند بلکه مخالفت هم می‌کنند.

در تاریخ نقل است که حضرت فاطمه هفته‌ای یک یا دو بار به احد می‌رفت و برای شهدای احد ازجمله سیدالشهدا (حمزه) عزاداری می‌کرد و همچنین ابن عباس که از صحابه پیامبر است برای سیدالشهدا عزاداری می‌کرد. حتی خود پیامبر به زنان مدینه دستور داد تا در منازلشان برای عموی من حمزه عزاداری کنند و اصلا رسم مردم مدینه بود که هر وقت کسی را از دست می دادند اول برای حمزه عزاداری و گریه می کردنند سپس برای مرده خودشان(۱). پس این‌ها دلیل بر این است که عزاداری عمل مستحبی است.

اما وهابیت برخلاف دستور پیامبر و سیره‌ی مسلمین عزاداری را شرک می‌داند و با آن مبارزه می‌کنند و این ترورها و بمب‌گذاری‌ها و عملیات تروریستی که هرساله در مراسم عزاداری محرم یا اربعین انجام می‌دهند همه نشانه دشمنی با اسلام است و می‌شود گفت این‌ها اصلاً مسلمان نیستند چراکه به حرف پیامبر خود عمل نمی‌کند و با آن مخالفت می‌کند.

نکته قابل‌توجه این‌که در اسلام عزاداری کردن مخصوصاً برای امام حسین اهمیت ویژه‌ای دارد چراکه حج که یکی از فروع دین و واجبات دینی است بر انسان واجب شود ولی خوف و خطر داشته باشد وجوب آن برداشته می‌شود ولی زیارت امام حسین (علیه‌السلام) که مستحب است اگر بازهم خطر جانی داشته باشد بازهم استحباب دارد و مستحب بودن آن از بین نمی‌رود چون حفظ و قوام دین و مذهب به همین عزای امام حسین(علیه السلام) و زیارت سید الشهدا است.

۱- منتهی الامال شیخ عباس قمی ج ۲ ص ۱۰۶۲؛ آثار احمدی استر آبادی ص ۱۷۵.

موفق باشید.

 
طبقه بندی: مذهبی، 

تاریخ : شنبه 6 آبان 1396 | 09:34 ق.ظ | نویسنده : علی اسماعیلی | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.