تبلیغات
روضه رضوان - چرا آمار خودکشی در افراد ثروتمند بیشتر است؟!

روضه رضوان - چرا آمار خودکشی در افراد ثروتمند بیشتر است؟!

همیشه در پناه اهل بیت باشید

همیشه در پناه اهل بیت باشید

روضه رضوان - چرا آمار خودکشی در افراد ثروتمند بیشتر است؟! همیشه در پناه اهل بیت باشید

این‌که خودکشی در طبقات مرفه زیادتر است به خاطر این است که معمولاً بی‌ایمانی در طبقه مرفه بیشتر است و همچنین طبقه مرفه لذت حیات و ارزش زندگی را درک نمی‌کنند، زیبایی عالم را احساس نمی‌کنند، معنای حیات وزندگی را نمی‌فهمند، لذت و رفاه بیش‌ازاندازه‌ انسان را بی‌حس کرده و به‌صورت یک موجود کرخت و ابله درمی‌آورد چنین انسانی بر سر موضوعات کوچکی خودکشی می‌کند.

و این‌که دنیای غرب به فلسفه پوچی رسید به همین خاطر بود که اولاً ایمان خود را از دست داد و دیگر این‌که در رفاه بیش‌ازاندازه قرار گرفتند و با نشستن بر سر سفره کشورهای شرق و مکیدن خون آن‌ها به رفاه کامل رسیدند و برای همین به پوچ‌گرایی متوسل شدند.

و اینکه صادق هدایت این نویسنده‌ای که با افکار پلید خود خیلی از جوانان کشور ما را گمراه کرد و آخر کار هم خودکشی کرد یکی از عوامل خودکشی او این بود که اشراف‌زاده بود او پول بیش‌ازاندازه داشت اما فکر صحیح و سالم نداشت او از موهبت ایمان بی‌بهره بود و جهان را مانند خود بوالهوس و گزافه و ابله می‌دانست.

لذت‌های که او می‌شناخت و با آن‌ها آشنا بود از کثیف‌ترین لذت‌ها بود و از آن نوع لذت‌ها دیگر چیز جالبی باقی نمانده بود او دیگر نمی‌توانست از جهان لذت ببرد و برای همین خودکشی کرد(۱).

موفق باشید.

۱- کتاب عدل الهی شهید مطهری ص ۱۶۱.
طبقه بندی: مذهبی، 

تاریخ : جمعه 19 آبان 1396 | 01:29 ق.ظ | نویسنده : علی اسماعیلی | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.