تبلیغات
روضه رضوان - حمال اصفهانی؟!

روضه رضوان - حمال اصفهانی؟!

همیشه در پناه اهل بیت باشید

همیشه در پناه اهل بیت باشید

روضه رضوان - حمال اصفهانی؟! همیشه در پناه اهل بیت باشید

سلام وقت بخیر:

هیچ انسانی حق ندارد به چشم حقارت به انسان دیگری نگاه کند چراکه اولیاء خداوند در بین مردم مخفی هستند.

در اصفهان شخصی بود که مردم به او هالو می‌گفتند این هالوی اصفهانی آدم ساده‌ای بود که در بازار حمالی می‌کرد آن‌قدر ساده بود که اسم او را هالو گذاشته بودند؛ و قبرش هم در وادی السلام اصفهان است.

یکی از تجار اصفهان می‌گفت: من به همراه دوستانم به سفر حج رفته بودیم در موقع برگشتن از کاروان عقب افتادم و در بیابان گم شدم و مرگ را جلوی چشمان خودم دیدم در یک‌لحظه یاد نکته‌ای افتادم که هر وقت گرفتار شدی صدا بزن: «یا غیاث المستغیثین»!

آقاجان امام زمان به فریادم برس. یک‌وقت دیدم از دور چند نفر به من نزدیک می‌شوند وقتی به من رسیدند فرمودند چی شده؟ گفتم: آقاجان به جان مادرت زهرا مرا نجات بده نگاه کردم دیدم کنار امام زمان هالوی اصفهانی خودمان است! همان حمال بازار اصفهان که بارهای ما را جابه‌جا می‌کرد و خیلی هم ساده به نظر می‌رسید. آقا امام زمان اشاره کردند به هالو و گفتند: دست همشهری خود را بگیر و به او کمک کن.

هالوی اصفهانی دست مرا گرفت و با «طی الارض» مرا به اصفهان رساند و من از همه‌ی کاروانیان زودتر به اصفهان رسیدم.

وقتی به اصفهان رسیدیم هالوی اصفهانی به من گفت حواست جمع باشد من همان هالوی اصفهانی هستم و نکند این قضیه را برای کسی تعریف کنید.

وقتی این هالوی اصفهانی از دنیا رفت مردم به تشییع‌جنازه‌ی او نمی‌رفتند من به آن‌ها گفتم: ای مردم! شما نمی‌دانید چه کسی را ازدست‌داده‌اید این یار و همراه امام زمان بود ولی ما او را نمی‌شناختیم.

التماس دعا.
طبقه بندی: اخلاق،  مذهبی، 

تاریخ : پنجشنبه 25 آبان 1396 | 04:13 ق.ظ | نویسنده : علی اسماعیلی | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.