تبلیغات
روضه رضوان - خواهش مسیح؟!

روضه رضوان - خواهش مسیح؟!

همیشه در پناه اهل بیت باشید

همیشه در پناه اهل بیت باشید

روضه رضوان - خواهش مسیح؟! همیشه در پناه اهل بیت باشید

سلام وقت بخیر:

گناه نکردن و معصوم بودن اختصاص به چهارده معصوم داشته و بس و کسی غیر از معصومین نمی تواند ادعا کند که تا به حال از من خطا و اشتباهی سر نزده است.

شیطان دشمن قسم خورده انسانها در کمین است تا انسان را به معصیت و نا فرمانی از دستورات الهی وادار کند و هر انسانی را با روش خودش به دام می اندازد برای مثال شیطان به یک عالم دینی تعارف شراب نمی کند چون او می داند این شخص مضرات شراب را می داند و هرگز به این کار دست نمی زند. بلکه او را از راههای که امکان دارد او فریب بخورد گمراه می کند مثلا از راه تکبر که گاه گاهی سراغ علماء می آید و خود را برتر از دیگران می بیند.

روزی حضرت عیسى (علیه‌السلام) به حواریین گفت: «من خواهش و حاجتى دارم، اگر قول می ‏دهید آن را برآورید بگویم». حواریین گفتند: «هرچه امر كنى اطاعت می ‏كنیم».

عیسى از جا حركت كرد و پاهاى یكایك آن‌ها را شست. حواریین در خود احساس ناراحتى می كردند، ولى چون قول داده بودند خواهش عیسى را بپذیرند تسلیم شدند و عیسى پاى همه را شست. همین‌که كار به انجام رسید، حواریین گفتند: «تو معلم ما هستى، شایسته این بود كه ما پاى تو را می ‏شستیم نه تو پاى ما را».

عیسى فرمود: «این كار را كردم براى اینكه به شما بفهمانم كه از همه مردم سزاوارتر به اینكه خدمت مردم را به عهده بگیرد «عالم» است. این كار را كردم تا تواضع كرده باشم و شما درس تواضع را فراگیرید و بعد از من كه عهده ‏دار تعلیم و ارشاد مردم می ‏شوید راه و روش خود را تواضع و خدمت خلق قرار دهید. اساساً حكمت درزمین تواضع رشد می كند نه درزمین تكبر، همان‌گونه كه گیاه در زمین نرم دشت می ‏روید نه در زمین سخت كوهستان»(۱).

موفق باشید.
۱- وسایل الشیعه، ج ۲/ ص ۴۵۷.


 
طبقه بندی: اخلاق، 

تاریخ : شنبه 27 آبان 1396 | 09:02 ق.ظ | نویسنده : علی اسماعیلی | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.