روضه رضوان - آیا خلیفه دوم خالد بن ولید را دوست داشت؟!

همیشه در پناه اهل بیت باشید

همیشه در پناه اهل بیت باشید

روضه رضوان - آیا خلیفه دوم خالد بن ولید را دوست داشت؟! همیشه در پناه اهل بیت باشید

سلام وقت بخیر:

اگر به شهر یا کشورهای که اهل سنت در آنجا زندگی می‌کنند سفر کنید و به تابلوهای که به سر در بعضی مساجد یا مدارس و همچنین نام خیابان‌ها و یا بزرگ‌راه‌ها دقت کنید نام خالد بن ولید را با چشمان خود می بینید.

خالد بن ولید فرمانده سپاه ابوبکر بود او کسی بود که به یکی از صحابه پیامبر به نام مالک بن نویره رئیس قبیله بنی تمیم را در زمان خلیفه اول کشت و همان شب با زن او هم‌بستر شد درحالی‌که اسلام ازدواج با زنی که شوهر او مرده را قبل از اتمام عده حرام می‌داند و اگر با وی ازدواج نمود و در حال عده نزدیکی کند برای همیشه بر او حرام می‌شود.

و اگر فرض کنیم که خالد زن مالک را اسیر می‌دانسته نزدیکی با زن اسیر موقعی حلال است که استبراء شرعی شده باشد یعنی حداقل یک‌بار حیض ببیند و پاک شود درحالی‌که همان شب قتل مالک با او هم‌بستر شد.

وقتی خبر این جنایت به مدینه رسید عمر بسیار ناراحت شد و از ابوبکر درخواست کرد که او را از فرماندهی عزل کند اما ابوبکر به علت دوست داشتن او هر بار بهانه‌ای می‌آورد و او را از فرماندهی عزل نکرد تا این‌که ابوبکر فوت نمود و باروی کار آمدن عمر خلیفه دوم همان روز اول او را از فرماندهی سپاه اسلام عزل کرد و گفت: زناکار نباید فرمانده سپاه اسلام باشد.

موفق باشید.

۱-کتاب الصدیق ابوبکر دکتر محمد حسنین هیکل ص ۱۵۲.
طبقه بندی: مذهبی، 

تاریخ : یکشنبه 28 آبان 1396 | 05:39 ق.ظ | نویسنده : علی اسماعیلی | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.