تبلیغات
روضه رضوان - ستون پنجم؟!

روضه رضوان - ستون پنجم؟!

همیشه در پناه اهل بیت باشید

همیشه در پناه اهل بیت باشید

روضه رضوان - ستون پنجم؟! همیشه در پناه اهل بیت باشید

سلام وقت بخیر:

آیا می‌دانید اولین باری که از لفظ ستون پنجم استفاده شد در جنگ جهانی اول بود؟! زمانی که یکی از ارتش‌ها چهارستون علنی داشت و با اسلحه و مهمات به دشمن حمله می‌کردند، ولی این ارتش گروهی را نیز قبلاً به داخل ارتش مخالف فرستاده بودند که آن‌ها را طوری اغفال و فریب می‌دادند و طوری عمل می‌کردند که به نفع ارتش مقابل (خودی‌ها) باشد نام این گروه ازآن‌پس ستون پنجم معروف شد (1).

قرآن کریم همیشه خطر ستون پنجم که جامعه مسلمانان را تهدید می‌کند را یادآور می‌شود و به نظر قرآن ستون پنجم کسانی هستند که می‌گویند: ﴿ءَامَنَّا بِٱللَّهِ وَبِٱلۡیَوۡمِ ٱلۡأٓخِرِ وَمَا هُم بِمُؤۡمِنِینَ(2) «به خدا و روز رستاخیز ایمان آورده‏ایم» درحالی‌که ایمان ندارند.

و این منافقین در هر لباسی می‌توانند به‌عنوان ستون پنجم داخل شوند چه در لباس یک روحانی و شخصیت دینی و چه در لباس یک وزیر و چه در لباس یک دیپلمات که در همین قضیه برجام بر همگان روشن شد که چند جاسوس در میان این گروه وجود داشته است و یا در همین اغتشاشات اخیر که یکی از اساتید دانشگاه امام صادق از همین ستون پنجمی‌ها دشمن بوده است؛ و باکمی دقت و زیرکی می‌توان بر کید دشمن پیروز شد.

موفق باشید.

1- مجموعه آثار شهید مطهری: ج 26، ص 138.

2- بقره: 8.
طبقه بندی: سیاسی،  مذهبی، 

تاریخ : شنبه 21 بهمن 1396 | 07:34 ب.ظ | نویسنده : علی اسماعیلی | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.