تبلیغات
روضه رضوان - توفیق عبادت؟!

روضه رضوان - توفیق عبادت؟!

همیشه در پناه اهل بیت باشید

همیشه در پناه اهل بیت باشید

روضه رضوان - توفیق عبادت؟! همیشه در پناه اهل بیت باشید

سلام وقت بخیر:

چند وقتی بود که مسجد نمی‌آمد؛ یک روز توی خیابان به هم رسیدیم، بعد از احوالپرسی علت غیبت و نیامدن به مسجد را سؤال کردم.

اول بهانه‌های را مطرح کرد ولی حرف آخرش این بود که ما هر چه نماز می‌خوانیم و دعا می‌کنیم، خدا دعای ما را اجابت نمی‌کند، اما آن‌هایی که اهل نماز و خدا نیستند اوضاع بهتری نسبت به من دارند.

من داستان جناب مولوی را برایش تعریف کردم:  «مردی بود که همیشه با خدای خودش راز و نیاز می‌کرد و ذکرش، «الله، الله» بود یک وقت شیطان بر او ظاهر شد و او را وسوسه کرد و کاری کرد که این مرد برای همیشه خاموش شد شیطان به او گفت ای مرد این همه که تو «الله الله» می‌گویی و سحرها از خواب بیدار می‌شوی و خدا، خدا می‌کنی آخر یک دفعه هم شد که تو لبیک بشنوی؟ تو اگر به در هر خانه‌ای رفته بودی و این همه فریاد کرده بودی لا اقل یک دفعه در جواب تو لبیک می‌گفتند. این مرد به فکر فرو رفت و پیش خود گفت حرف خوب و منطقی گفتی. و دیگر از آن به بعد «الله، الله» نگفت. در عالم خواب هاتفی به او گفت: چرا مناجات خدا را ترک کردی. گفت من می‌بینم این همه که دارم مناجات می‌کنم و با این همه درد و سوزی که دارم یک بار هم نشد در جواب به من لبیک گفته شود.

در جواب من گفت: تو نمی‌دانی که همین درد و سوز و همین عشق و شوقی که ما در دل تو قرار دادیم خودش لبیک ماست».

همین حال مناجات داشتن جواب خداست چرا که علی «علیه‌السلام» در دعای کمیل می‌فرماید: «اللهم اغفر لی الذنوب التی تحبس الدعا». «خدایا آن گناهانی را که سبب می‌شود دعا کردن من حبس شود و درد دعا کردن و مناجات کردن از من گرفته شود بیامرز».

همین که تو توفیق داشتی به مسجد می‌آمدی و در مراسم دعا و زیارات مسجد شرکت می‌کردی خود این اجابت و توفیق الهی است که شامل هر فردی نخواهد شد.

موفق باشید.

1- انسان کامل، شهید مطهری ص 68.تاریخ : دوشنبه 2 مهر 1397 | 04:17 ب.ظ | نویسنده : علی اسماعیلی | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.