روضه رضوان - خالکوبی هپاتیت؟!

همیشه در پناه اهل بیت باشید

همیشه در پناه اهل بیت باشید

روضه رضوان - خالکوبی هپاتیت؟! همیشه در پناه اهل بیت باشید

سلام وقت بخیر:

تو راه منزل بودم که فهمیدم یکی از رفقا را بیمارستان بستری کردند. گفتم: چه خوب است اول یک عیادتی از او بکنم و بعد به منزل بروم.

وارد اتاق بیمارستان شدم بعد از احوالپرسی علت بستری شدنش را پرسیدم. گفت هنوز که قطعی نیست ولی تشخیص اولیه پزشکان هپاتیت ث است. من که نمی‌دانستم هپاتیت چه بیماری است از دوستم سؤال کردم یعنی چه بیماری است. جواب داد یک بیماری ویروسی و مسری است که دو نوع دارد: هپاتیت نوع ب و هپاتیت نوع ث؛ و غالباً با به صورت مزمن در بدن انسان باقی می‌ماند و منجر به نارسایی کبد می‌شود؛ و هر دو نوع این بیماری از طریق خون منتقل می‌شود.

یک وقت آستینش را بالا زد و بازویش را نشان داد. گفتم خوب این خال‌کوبی که چند ماه قبل انجام داده بودی، قبلا نشانم داده بودی. اشک در چشمانش جمع شد. گفت: بله دکترها می‌گویند این بیماری به خاطر همین خال‌کوبی و تاتو روی دست تو است چرا که یکی از روش‌های انتقال هپاتیت ث همین تاتو کردن است؛ و تحقیقات نشان می‌دهد افرادی که خال‌کوبی دارند 9 برابر بیش از سایرین در معرض ابتلای به هپاتیت ث قرار دارند. (1)

موفق باشید.

1- پاسخ به پرسش‌های جوانان، اسد الله محمدی نیا: ص 673.تاریخ : یکشنبه 15 مهر 1397 | 02:11 ب.ظ | نویسنده : علی اسماعیلی | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.