روضه رضوان - مشاور غرب گرا؟!

همیشه در پناه اهل بیت باشید

همیشه در پناه اهل بیت باشید

روضه رضوان - مشاور غرب گرا؟! همیشه در پناه اهل بیت باشید

سلام وقت بخیر:

خداوند به پیامبر خودش دستور می‌دهد که ای پیامبر: (وشاورهم فی الامر)(1) «در کارها با دیگران مشورت کن».

مشورت کردن با دیگران از جمله راهکارهای است که انسان می‌تواند راه صحیح و درست را از راه باطل و غلط تشخیص دهد چرا که انسان فکر می‌کند کاری را که انجام می‌دهد درست است در حالی که آن کار در واقع غلط است ولی با مشورت کردن با دیگران به اشتباه خود پی می‌برد و دیگر آن کار را انجام نمی‌دهد.

البته این نکته قابل تأمل است که انسان برای مشورت کردن باید به یک انسان با ایمان و متخصص و دین دار مراجعه کند نه هر مشاوری.

یکی از اساتید تعریف می‌کرد که یک خانواده‌ای فرزند باهوش و پر استعدادی داشتند که خیلی سؤال می‌پرسید. یک روز از پدر و مادر خود سؤال کرده بود که من چگونه به وجود آمدم و چگونه متولد شدم. هر پاسخی که به او می‌دادند اما قانع نمی‌شد و باز هم سؤال می‌کرد.

پدر و مادر به مشاور رجوع کردند تا از او کمک بخواهند؛ اما این مشاور و روان‌پزشک چون به فرهنگ غربی آشنا بود و از روانشناسی اسلامی بی‌بهره بود به آن‌ها گفته بود که با فرزندتان به حمام برود و عمل جنسی را در جلوی چشم فرزندتان انجام دهید و به او بگویید بچه این‌طور متولد می‌شود.

این پدر و مادر هم به حرف این روان‌پزشک گوش کرده و این کار را جلوی چشمان این فرزند انجام داده و با این کار روان و آسایش این فرزند را ویران کرده به طوری که این دانش‌آموز با استعداد یکی از تنبل‌ترین و کند ذهن‌ترین شاگرد کلاس تبدیل شده بود.

موفق باشید.

1- آل عمران: 159.تاریخ : پنجشنبه 24 آبان 1397 | 11:21 ق.ظ | نویسنده : علی اسماعیلی | نظرات
.: Weblog Themes By Slide Skin:.